موسس و مدیر وب سایت 

دکتر حمید صفرپور

دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها

          رزومه پژوهشی 

مطالب علمی

لیست تمام مطالب >>

 • پزشکی از راه دور در بلایا: چالش های اخلاقی، قانونی و اجتماعی در توسعه و اجرا

  پزشکی از راه دور سال‌هاست در محیط‌های پس از بلایا پیاده‌سازی شده است. در سال 1985، سازمان ملی هوانوردی و فضایی (ناسا) یک پیوند ارتباطی ماهواره‌ای صوتی برای کمک به پاسخگویی به زلزله در مکزیکوسیتی ترتیب داد. پس از طوفان هوگو در سال 1990، پاسخ دهندگان گارد ملی در جزایر ویرجین تصاویر رادیولوژی محلی را به بیمارستان های نظامی در قاره ایالات متحده مخابره کردند. 

  ادامه مطلب...  
 • آمادگی مراکز بهداشتی درمانی برای مقابله با بحران کووید 19

  آماده سازی مناسب، تخصیص منابع و آموزش به پاسخ مناسب به بلایا کمک می کند. چندین مطالعه در مورد بلایا نشان می دهد که انعطاف پذیری و همکاری می تواند از تلاش های بازیابی برای جوامع حمایت کند. برخی از جوامع با چالش های منحصر به فردی مانند مکان های روستایی با تنوع جغرافیایی، بودجه، هماهنگی و همکاری بین شبکه های محلی روبرو هستند. 

  ادامه مطلب...  
 • درک خطر جامعه در پاندمی کووید19: یک موضوع مغفول در بهداشت و سلامت عمومی

  میزان اطلاع و آگاهی از خطر بلایا و اپیدمی ها به میزان بسیار زیادی به کمیت و کیفیت اطلاعات موجود و تفاوت در درک خطر افراد بستگی دارد. درک خطر مؤلفه مهم تعیین‌کننده‌ای برای چگونگی بروز رفتارها در مقابل خطرات بوده و به عوامل مختلفی از جمله هزینه منفعت خطر، نقش مسئولان، کانتکست اقتصادی اجتماعی سیاسی،  ایدئولوژی، تراست و علایق فردی بستگی دارد. 

  ادامه مطلب...  
 • شرح وظایف اعضاء سامانه فرماندهی حوادث بیمارستانی(HICS)

  شرح وظایف اعضاء سامانه فرماندهی حوادث بیمارستانی باید در مرحله برنامه ریزی به اعضاء ابلاغ شود. در تدوین برنامه لازم است شرح وظایف افراد به طور دقیق و شفاف، تعیین شود و براساس قانونی کلی، هر فرد همان مسئولیتی را به عهده بگیرد که در زمان عادی مسئول انجام دادن آن بوده است.  بنابراین، تفاوت فقط در موقعیت ارائۀ خدمات است. با رعایت این اصل، بیشترین خدمات به افراد بیشتر و در کوتاهترین زمان ارائه خواهد شد.

  ادامه مطلب...  
 • سیمای حوادث ترافیکی در ایران

  مرگ­های ناشی از حوادث ترافیکی در ایران نیز همسو با فرآیند صنعتی شدن جوامع رو به افزایش بوده و در مطالعات مختلف انجام شده، جزء آمارهای بالا (30 تا 39 مورد به ازای 100000 نفر جمعیت) برای حوادث ترافیکی به حساب می­آید. 

  ادامه مطلب...  

لیست تمام مطالب >>

نمونه سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها

 

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 90-89 همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 91-90 همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 92-91همراه با  کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 93-92 همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 94-93همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 95-94همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 96-95همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 97-96همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 98-97همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 99-98همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 1400-1399 همراه با کلید سوالات

سوالات دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها 1400  همراه با کلید سوالات

تبلیغ گوگل,طراحی سایت حرفه ای,قیمت تبلیغات گوگل,ماژول ساعت برای جوملا,طراحی کارت ویزیت,طراحی وب سایت حرفه ای,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی اپلیکیشن اندروید,ماژول تاریخ عربی,قیمت طراحی سایت,طراحی سایت 24 ساعته,طراحی سایت ارزان,طراحی اپلیکیشن موبایل,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت فروشگاهی,ماژول تاریخ شمسی,xvhpd shdj,طراحی سایت حرفه ای,ساعت برای جوملا,قیمت طراحی سایت حرفه ای,تبلیغات گوگل,ماژول ساعت جوملا 3,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی سایت شخصی,پرکلرواتیلن,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,بشکه پرکلرواتیلن,سایت های آماده,پرکلر اتیلن,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت در 24 ساعت,سایت آماده,طراحی سایت ارزان,ساعت متحرک جوملا,آموزش طراحی سایت,طراحی سایت مداحی,گوگل ادوردز,طراحی سایت خبرگزاری,آموزش جوملا,طراحی سایت فوری,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,قیمت طراحی کاتالوگ,نمونه طراحی کاتالوگ,طراحی کاتالوگ حرفه ای,طراحی لوگو,تبلیغات گوگل,وب سایت ارزان,تبلیغات در گوگل,طراحی کاتالوگ,آموزش طراحی وب سایت,ماژول تاریخ جوملا,تبلیغات در صفحه اول گوگل,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی سايت با جوملا,طراحی اپلیکیشن,طراحی سایت رایگان,پرکلراتیلن,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت مذهبی,طراحی سایت املاک,قیمت طراحی وب سایت,طراحی سایت خبری,ماژول تاریخ انگلیسی,